Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki?


Rozwój przemysłu i możliwość pozyskiwania i izolowania w laboratoriach różnego rodzaju substancji chemicznych na masową skalę zmieniła bardzo wiele w naszym codziennym życiu, i dopiero teraz zaczynamy dostrzegać tego długofalowe skutki. Szczególny wpływ na nasze zdrowie mają substancje znajdujące się w żywności i kosmetykach, które aplikujemy bezpośrednio na ciało. Choć przemysł kosmetyczny skutecznie wmawia konsumentom, że sztuczne produkty wspaniale nadają się do pielęgnacji, jest to bardzo dalekie od rzeczywistości. Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Wszystkie substancje, które dostają się do żywego organizmu, mają na niego mniejszy lub większy wpływ. Najnowsze badania dowodzą, że substancje pochodzenia naturalnego, często stosowane jako całość, a nie tylko jeden wyizolowany składnik, są lepiej przyswajane przez organizm i mają bardziej subtelne, a jednocześnie bardziej kompleksowe działanie niż substancje sztucznie zsyntetyzowane. Dobrym przykładem są suplementy z witaminami. Choć sztucznie zsyntetyzowana witamina oczywiście pomoże uzupełnić ewentualny niedobór, to suplement zawierający witaminy pochodzenia naturalnego, na przykład wyizolowane z owoców, zrobi to szybciej i bardziej efektywnie, z mniejszym ryzykiem wywołania reakcji niepożądanej. A zwiększenie w swojej diecie ilości spożywanych świeżych owoców nie tylko uzupełni niedobory witamin na tyle, że nie będzie potrzeby stosować suplementów, ale przyniesie również inne korzyści zdrowotne. Substancje odżywcze zawarte w owocach są lepiej przyswajalne dla ludzkiego organizmu niż te podane w formie wyizolowanej.

Z kosmetykami sytuacja wygląda podobnie jak z żywnością. Nasza skóra absorbuje bardzo wiele substancji wchodzących w skład kosmetyków, których używamy. A skoro dostają się one do wnętrza organizmu, mogą wywierać wpływ na wiele jego funkcji. Kosmetyki organiczne, stworzone z myślą o dobrostanie konsumenta oraz poszanowaniem środowiska naturalnego, zawierają w swoim składzie substancje naturalne znane i używane przez ludzi z różnych stron świata od tysięcy lat. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie wpłyną one negatywnie na nasze zdrowie, a za to pozwolą nam czerpać korzyści z ich kompleksowego działania.

Naturalne świece sojowe: https://natureline.pl/k/swiece-sojowe/