Jak oczyszczać skórę trądzikową?


Kluczem do całkowitego wyleczenia trądziku jest zastosowanie pielęgnacji dopasowanej do problematyki skóry i jej potrzeb. Każda cera, na której występują jakiekolwiek pryszcze czy inne niekorzystne zmiany skórne, wymaga jednak regularnego oczyszczania. Tego zabiegu nie można sobie zatem odpuścić. Oczyszczanie powinno być przeprowadzane dwa razy w ciągu dnia. Przynajmniej raz w miesiącu warto natomiast wybrać się na peelingi medyczne Poznań, które zadziałają intensywniej o żelów, a jednocześnie łagodniej niżeli peelingi mechaniczne.

Poprzez oczyszczanie cera trądzikowa zostaje wyzbyta z występującego na niej brudu, kurzu oraz łoju czy nawet potu. A to wszystko zbiera się na niej podczas każdego dnia. Zanieczyszczenia zawsze osadzają się na skórze, więc trzeba się ich na bieżąco pozbywać, koncentrując się na tym zadaniu zwłaszcza wieczorem, zanim jeszcze człowiek położy się do łóżka. Do oczyszczania potrzebne są jednak odpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej. Nie mogą być zbyt agresywne i silne, dlatego też nie należy myć buzi zwykłym mydłem, które może wysuszać i likwidować naturalną barierę ochronną skóry. Wysuszające działanie to także domena wielu preparatów z drogerii. Zwłaszcza te, które teoretycznie dedykowane są skórze trądzikowej, potrafią zawierać w swoim składzie liczne kwasy i inne mocne związki, które niestety dają odwrotny efekt, zwłaszcza gdy są stosowane na co dzień. Dobrym działaniem wykażą się natomiast żele o ph wynoszącym od 5 do 7. Od czasu do czasu można je też zastąpić peelingiem, choć nie powinien być to peeling mechaniczny, a raczej ten enzymatyczny. Peelingi medyczne Poznań mają dobry wpływ na stan skóry skłonnej do trądziku. Warto je przynajmniej wypróbować.

W przypadku kobiet i dziewczyn kluczowe jest także dokładne zmywanie makijażu. Zanim jeszcze umyje się buzię normalnie jakimś żelem lub pianką, trzeba sięgnąć po specjalne produkty do demakijażu. Mogą to być jakieś mleczka albo płyny micelarne, choć równie dobrze sprawdzą się olejki. Naturalnym olejem roślinnym da się perfekcyjnie rozpuścić nawet trwały i mocny makijaż, nie musząc przy tym jakoś usilnie trzeć skóry czy oczu.

Tu znajdziesz dodatkowe informacje